Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Sprawdź, gdzie nabyć profesjonalne mopy do mycia podłóg

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki najlepszych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 cechy – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto także pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Akcesoria do mopów profesjonalnych

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć podłogi. Nieomal równie istotne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu pracownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu ułatwia i skraca czas mycia posadzek. Podczas sprzątanie rozległych powierzchni zalecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]