Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Zobacz, gdzie kupić buty do jazdy konnej.

Jeździectwo z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeśli zauważa się liczne zalety tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, trening dobrej postury, jak również wzmocnienie wszystkich mięśni. Oprócz tego ma pozytywnie wpływa na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, wspiera zacieśnianie bliskich relacji i niweluje stres. Aby jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy należycie wybrać odzież i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – oficerki a może sztyblety?

Odróżnia się 2 główne typy butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze są wyraźnie krótsze, ponieważ sięgają tylko za kostkę. Oficerki to natomiast obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym zapewniają osłonę całej nodze, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jednak decydując się na ich zakup, należy pamiętać o tym, żeby wyekwipować się również w ochraniacze nóg – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z czego są szyte buty do jazdy konnej?

Kupując buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wytworzone. W sprzedaży dostępne jest obuwie zrobione ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Skóra jest z pewnością droga, ale warto się na nią zdecydować z uwagi na zwiększoną trwałość i umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Polecane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i prawie natychmiast przyjmuje oczekiwany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się nieco gorzej, jakkolwiek jej niska cena jest sporą zaletą.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]