Płytki na elewację wytrzymają mróz, deszcz i słońce

Płytki na elewację wytrzymają mróz, deszcz i słońce

Elewacja domu jest szalenie ważna z co najmniej 2 powodów. Po pierwsze – ochrania konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i skrajnymi temperaturami. Po drugie zaś w dużej mierze ma wpływ na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by dobór materiału na elewację dobrze przemyśleć i postawić na najlepszą opcję. Szczególnie godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu warto ją wybrać?

Zalety klinkierowej płytki elewacyjnej

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następna zaleta płytki klinkierowej to duża odporność na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w ciężkich warunkach. Warto pamiętać również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale się prezentują, a różnorodność oferowanych w sklepach deseni pozwala dobrać właściwy model do nowoczesnych i wiekowych domów. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane obecnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wykonane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nich wzorowane. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, stosuje się zwykle w nowoczesnym budownictwie.