Kurtki na motor ze skóry – nowoczesny wygląd i legendarna trwałość

Kurtki na motor ze skóry – nowoczesny wygląd i legendarna trwałość

Szukasz kurtki na motor? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Każdy motocyklista wie, iż w pełni komfortowa jazda na dwóch kółkach jest możliwa tylko w odpowiednio dostosowanej do tego odzieży. Z tej przyczyny w szafie każdego miłośnika motocykli powinna znaleźć się choć jedna profesjonalna kurtka na motocykl. Asortyment sklepów motocyklowych jest dziś niezmiernie szeroki, więc bez większych trudności można nabyć zarówno kurtki ze skóry, jak i z tekstyliów, które spełnią wymagania nawet dość wybrednych motocyklistów.

Kurtka na motocykl ze skóry – znaczna odporność na uszkodzenia

Jazda na motorze bezsprzecznie kojarzy się ze skórą i rzeczywiście do dziś kurtki wykonane z tego surowca uważa się za najwłaściwszy wybór z punktu widzenia trwałości oraz jakości, co oczywiście przekłada się również na ich wyższe ceny. Wbrew częstym skojarzeniom, dzisiaj większość kurtek na motocykl ze skóry ma sportowy fason, a nie tradycyjną stylistykę rodem z amerykańskich filmów drogi z lat 70-tych. Nie znaczy to, iż nie dostaniemy w sklepach dla motocyklistów słynnych skórzanych ramonesek.

Największym atutem skórzanych kurtek motocyklowych jest oczywiście ich ogromna wytrzymałość na wytarcie, stąd w razie upadku motocyklisty na asfalt zapewniają mu większą protekcję. Do kręgu mitów należy też przenieść już pogląd, iż kurtka ze skóry jest ciężka i sztywna – te wyprodukowane z skóry owczej czy nubuku mało co różnią się pod tym względem od kurtek z tkanin uszytych z tkanin poliestrowych czy poliamidowych.

Na co zwrócić uwagę szukając kurtki na motor?

Kurtka na motor powinna być komfortowa, wobec tego rekomendujemy kupić ją w sklepie stacjonarnym, w którym mamy sposobność ją przymierzyć. W ten sposób uzyskamy pewność, że kurtka jest dobrze dobrana do naszej sylwetki. Niemniej jednak zakupy kurtki na motor przez internet to również dobra opcja, szczególnie jeżeli nabyło się kiedyś już podobne produkty od wybranego producenta albo dobrze zna się swoje wymiary. Kurtka na motor powinna przylegać do korpus, ale nie powinna krępować jego ruchów. Mierząc kurtkę wyciągnij ramiona przed siebie udając, iż chwytasz kierownicę. Jeżeli rękawy zachodzą za nadgarstki znaczy to, iż musisz kupić mniejszy rozmiar. Za luźna kurtka motocyklowa zwiększa prawdopodobieństwo kontuzji, gdyż w trakcie upadku protektory mogą zmienić pozycję względem ciała motocyklisty i w efekcie nie spełnią one swojej misji. Dla maksymalnej wygody warto zwrócić także uwagę, czy kurtka posiada paski regulujące jej szerokość tułowiu, na ramionach i w pasie.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]