Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

kontener na odpady, kontenery stalowe

Kontenery na odpady specjalne powinny cechować się dużą trwałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Kiedy warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady sypkie, niebezpieczne, płynne, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą zaczepy do asekuracji ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały miałkie mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]