Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Dowiedz się, gdzie nabyć kontener na gruz, wejdź na ekombud.pl

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy drzwi i okien, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również gruz, złom – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o sporych rozmiarach niebędących odpadami lub wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są przede wszystkim dla firm transportowych i magazynów.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]