Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

czapsy, sztylpy

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Główne cechy czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach przede wszystkim spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechują się dużo niższą ceną. Są więc zalecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]