Kątowniki aluminiowe – rodzaje i zastosowanie

Kątowniki aluminiowe – rodzaje i zastosowanie

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz kątowniki aluminiowe.

Specjalistyczne kątowniki wykonane z aluminium zapewniają trwałość konstrukcji, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Czym są kątowniki aluminiowe i jakie mają cechy charakterystyczne? W jakich branżach są używane?

Kątowniki aluminiowe – wytrzymała konstrukcja

Kątowniki aluminiowe to elementy konstrukcyjne w kształcie litery L. Charakteryzują się dużą długością oraz stałym przekrojem poprzecznym. Są w stanie wytrzymać nawet bardzo trudne warunki i nie ulegają korozji, a wszystko dzięki aluminiowej konstrukcji. W grupie profili znajdziemy też inne rodzaje elementów – między innymi teowniki i zetowniki. Kątowniki można nabyć nie tylko w tradycyjnych sklepach, ale także bez wychodzenia z domu. W sklepach online sprzedawane są produkty o różnym przekroju, np. 20 mm x 20 mm, 40 mm x 40 mm czy 60 mm x 60 mm, co zapewnia idealne dostosowanie do rozmaitych potrzeb odbiorców. Elementy sprzedawane przez internet są cięte przecinarką do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – do produkcji regałów i rolet

Kątowniki aluminiowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki, m.in. w branży motoryzacyjnej, produkcyjnej czy wystawienniczej. Używa się ich do konstruowania statywów, barier ochronnych, poręczy itd. O tak szerokim wykorzystaniu decyduje przede wszystkim surowiec, z którego są wyprodukowane. Aluminium jest bowiem nie tylko bardzo trwałe i jednocześnie lekkie – to także materiał, który podlega recyklingowi i można go swobodnie kształtować przez gięcie.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]