Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Chcesz nabyć kask jeździecki? Sprawdź horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, przez znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można nabyć 2 typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie certyfikaty, a także być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie powinno się też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]