Jedno- i dwuczęściowe kombinezony motocyklowe – który wybrać?

Jedno- i dwuczęściowe kombinezony motocyklowe – który wybrać?

Dowiedz się więcej o kombinezonie motocyklowym.

Korzystanie z motoru łączy się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale często także z odczuwaniem drobnego dyskomfortu. By zmniejszyć niekorzystny wpływ niektórych czynników na zadowolenie z jazdy, niezbędne jest wyposażenie się w adekwatny ubiór. Kombinezon na motocykl czy też specjalne spodnie w zestawie z kurtką zatrzymają odczuwanie pędu powietrza, jak również w razie potencjalnego wypadku znacznie zminimalizują możliwość doznania przeróżnego typu kontuzji. Tak jednakże będzie wyłącznie w przypadku, jeśli wybierzemy najlepszy ich model. Co warto zatem zamówić? Na jaki materiał się zdecydować? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – model jedno- a może dwuczęściowy? Na te kwestie odpowiadamy w tym artykule.

Kombinezon na motor jedno- albo dwuczęściowy. Który będzie lepszy?

Jednoczęściowe kombinezony motocyklowe preferują najczęściej uczestniczący w zawodach sportowych, doświadczeni motocykliści, oraz osoby z rzadka pokonujące odległe trasy bez dłuższych postojów. Zapewniają one najwyższy stopień ochrony w razie „położenia” maszyny. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie wygody ich zakładania, ale i wykonywania w nim innych niż jazda działań, m.in. ciężko w nim załatwić potrzeby fizjologiczne, co może być poważnym problemem. Wobec tego motocykliści, którzy nie jeżdżą na torze sportowym, śmiało powinni postawić na dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Gwarantuje on odpowiednią w większości sytuacji ochronę, a jednocześnie łatwiej jest go założyć i ściągać.

Kombinezon motocyklowy – skórzane czy odpowiednie tekstylia

Typ kombinezonu motocyklowego to jakkolwiek nie wszystko, co warto wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo istotny jest materiał, z którego został on wytworzony. Tu do wyboru mamy z reguły skórę oraz odpowiednie tekstylia. Kombinezony skórzane dają względnie małe możliwości wentylacji, ale wspaniale ochraniają w takcie upadku. Warto jednakże przyznać, iż coraz więcej tekstyliów – przykładowo te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem radzą sobie jednakowo dobrze, a zarazem dają lepszą wentylację.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]