Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Znajdź bryczesy do jazdy konnej

Jazda na koniu wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, ogromnych pokładów cierpliwości i godzin pracy, ale również odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz zamówić wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, co minimalizuje zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być ciasne i elastyczne, a jednocześnie nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z materiałów najwyższej jakości – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak dobrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich należy upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych materiałów gwarantujących dobrą przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący także łydki i uda, bądź kolanowy. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort cieplny podczas jazdy. Nie bez znaczenia są również walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek i liczne kieszonki.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]