Jak wybrać dobre buty na motor?

Jak wybrać dobre buty na motor?

Jeśli potrzebujesz butów na motocykl, koniecznie wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Buty na motor, podobnie jak i inne części ubioru dla motocyklistów, bardzo dobrze się prezentują i na pewno niejedna osoba chce je kupić z powodu samego ich wyglądu. Jednak ich podstawowymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem oraz ochronę stopy i goleni w czasie potencjalnego wypadku.

Czym charakteryzują się różne rodzaje butów na motocykl?

Problem z tym, które buty na motocykl będą najstosowniejsze, mają nie tylko nowi kierowcy, ale również osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na motocyklu. W sklepach z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów znajdziemy kilka typów butów. To między innymi:
1. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, czasem do połowy łydki i wyprodukowane są z materiałów chroniących nogę przed wilgocią.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające zaledwie do kostki, które są idealne na względnie wolną, spokojną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie zagrożenie wypadku jest znacznie mniejsze, dlatego też osłona stopy nie jest tu kluczową cechą. Ich atutem jest natomiast wyjątkowa wygoda, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy nie jedziemy na motorze bądź skuterze.
3. Buty enduro czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na torach wyścigowych, trasach szybkiego ruchu i do jazdy ekstremalnej, gdzie ryzyko urazów oraz wypadków jest zdecydowanie większe. Buty na motor tego typu posiadają stosowne zabezpieczenia redukujące ryzyko złamania kości goleni czy śródstopia i skaleczenia skóry. To obuwie jest długie, sztywne i ciężko się w nich przemieszczać pieszo.

Kupuj obuwie motocyklowe renomowanych firm

Kupując buty motocyklowe trzeba na początku określić, jakie jest ich główne zastosowanie – używanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się ciężkimi złamaniami w razie kraksy, z kolei buty crossowe noszone jedynie do jazdy po ulicach miast, będą może prezentowały się przebojowo, ale kierowca nie będzie się w nich czuł komfortowo. Funkcją obuwia na motor, tak jak pozostałych części ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy i podniesienie bezpieczeństwa jazdy, toteż jakość wykonania i wykorzystanych w nim surowców jest bardzo ważna. Kupujmy wobec tego buty motocyklowe cenionych firm. W razie problemów z doborem butów powinno się zawsze skorzystać z pomocy bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym zamierzamy zrealizować zakup butów.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]