Jak przechowywać numizmaty? O klaserach na monety

Jak przechowywać numizmaty? O klaserach na monety

Znajdź klaser na monety na goldbroker.pl.

Kolekcjonowanie monet oraz banknotów to nie tylko frajda ze znajdowania i kupna nowych eksponatów, ale też uczucie satysfakcji z ich katalogowania i oglądania. Zdobyte numizmaty powinny zatem zostać umieszczone w stosownych albumach i klaserach, dzięki którym swobodnie będzie można je oglądać, a zarazem zabezpieczy się je przed ewentualnym zniszczeniem.

Album na monety – ogromne ułatwienie przy segregowaniu eksponatów

Numizmatycy mają obszerny wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, jakkolwiek najbardziej popularne wciąż pozostają klasery. Z jakiego powodu? Głównie z tego powodu, że umożliwiają klasyfikację numizmatów konkretnego typu. Pamiętajmy aczkolwiek, że część albumów na monety nie zawiera w sobie kart i trzeba kupić je samodzielnie dobierając je do rozmiaru gromadzonych banknotów bądź monet. Dowolność dodawania oraz odczepiania stron jest ogromnym ułatwieniem przy szeregowaniu okazów podług osobistego uznania – można przenosić je między klaserami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych eksponatów, co zmniejsza niebezpieczeństwo rozerwania banknotów bądź zarysowania numizmatów. Co więcej, dysponując niezbyt okazałą kolekcją, w jednym albumie można ulokować monety o przeróżnych średnicach, trzeba tylko dokupić karty z odpowiednimi dla nich przegródkami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, że nieraz wyglądają jak albumy z fotografiami lub książki, więc bez problemu skryjemy je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego włamywacza.

Czy w klaserze na monety można trzymać dowolny rodzaj numizmatów?

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, aby w plastikowych stronach albumów przechowywać popularniejsze monety, nie mające już stanu menniczego, bo nawet gruba powłoka z PCV nie zapewnia numizmatom całkowitej ochrony przed działaniem wilgoci i powietrza. Unikatowe monety w idealnym stanie lub te wybite z ze srebra i złota należy wpierw zabezpieczyć poprzez umieszczenie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można następnie trzymać w klaserze, gdyż wielu producentów ma w asortymencie strony do albumów, które bez przeszkód są w stanie zmieścić monety zabezpieczone sztywnym, papierowym holderem albo kapslem.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]