Gotuj zdrowo – o soli himalajskiej i kłodawskiej niejodowanej

Gotuj zdrowo – o soli himalajskiej i kłodawskiej niejodowanej

Więcej szczegółów o różowej soli himalajskiej

Składnikiem potrzebnym do poprawnego funkcjonowania naszego organizmu jest sól. Jakie właściwości ma sól himalajska oraz sól kłodawska? Dlaczego powinno się wykorzystywać je w gastronomii?

Atuty różowej soli himalajskiej

Sól kuchenna to jedna z najważniejszych przypraw, która doskonale wzbogaca smak posiłków. Chociaż nieumiarkowane wykorzystanie soli może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, to jej rozsądne dawki (nie więcej niż 6 g w ciągu 24 godzin) są potrzebne dla poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól zaopatruje nas wszak w sód, czyli w pierwiastek odpowiedzialny za podtrzymanie właściwego ciśnienia we krwi oraz gospodarkę wodną. Jednym ze zdrowych typów soli jest sól himalajska czerpana ze złóż mających blisko 250 mln lat. Składnik ten mieści w sobie masę cennych minerałów oraz pierwiastków, między innymi potas, cynk czy żelazo, a równocześnie nie posiada chorobotwórczych składników i zanieczyszczeń, np. trujących metali ciężkich. Różowa sól himalajska doskonale podkreśla smak potraw i jest sprzedawana zarówno w formie grubych, jak i drobnych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – źródło magnezu, wapnia i żelaza

Sól kłodawska natomiast to substancja o dużym stopniu czystości – zawiera ok. 97% NaCl i stanowi idealny do naszych przetworów. Jest m.in. kopalnią potasu, cynku czy wapnia, innymi słowy pierwiastków niezbędnych do zachowania dobrego samopoczucia. Niejodowana sól kłodawska wydobywana jest w kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie poddaje jej się ługowaniu, dlatego nie zatraca swoich własności i jest bez trudu absorbowana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest na co dzień stosowana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale także sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w rolnictwie, kosmetyce i lecznictwie.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]