Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Sprawdź, gdzie zamówić aparat do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to forma masażu, której celem jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często używają urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory mankiet uciska kończynę, pobudzając tak przepływ limfy. Istnieje wiele powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To m.in. obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako pomoc w redukcji cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do masażu uciskowego

Sporo opcji zastosowania urządzeń do masażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby często korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, przy użyciu nowoczesnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg drenażu. Maszyny CarePump są kompaktowe oraz nie za ciężkie, toteż bez trudu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi miażdżyca bądź choroba nowotworowa, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]