Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które lubią kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. Jest to też fantastyczny sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują również do każdego awangardowego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoratywną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli pragniesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.