Do czego służy lonża jeździecka?

Do czego służy lonża jeździecka?

Potrzebujesz lonży dla konia? Wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142

Lonża dla konia to sprzęt popularnie stosowany w czasie lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakiego rodzaju lonże dla konia są obecne w sklepach? Z czego są wykonywane te sprzęty i gdzie najlepiej je kupić?

Typy oraz przeznaczenie lonży jeździeckiej

Lonża dla konia to właściwie długa lina, z reguły mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w trakcie nauki jazdy i doskonalenia technik związanych z utrzymywaniem równowagi w siodle, dosiadem, trzymaniem wodzy oraz łapaniem strzemion. Koń prowadzony jest po obwodzie koła, zaś lonża używana jest do kontroli reakcji zwierzęcia. Przyrząd ten służy także cyrkowcom oraz zawodnikom woltyżerki do szlifowania technik i zabezpieczania wykonywanych ewolucji. Lonża przydaje się prócz tego przy hipoterapii. Lonżę dla konia stosuje się też w trakcie ćwiczeń bez dżokeja – w takiej sytuacji jest stosowana do treningu młodych koni i dostarczenia im właściwej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na akcesoria renomowanych firm

Rozległe spektrum przyrządów jeździeckich spotkasz w dobrze zaopatrzonych sklepach online oferujących profesjonalny ekwipunek w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże dla konia uznanych marek – między innymi Start, Harrys Horse czy Jumptec. Interesuje Cię lonża w zielonym, różowym, a może niebieskim kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade daje ogromny asortyment akcesoriów, które spełnią wymagania najbardziej wybrednych użytkowników. W ofercie dostępne są artykuły wytworzone m.in. z materiału nylonowego. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, miękkiego materiału i wyposażone w obrotowy zaczep.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]