Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Więcej na temat shuttersów w sypialni na skyshutters.pl.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się przeważnie z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednak ten moduł osłony okiennic można wykorzystać też w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym doskonale wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są szersze, co sprawia, że doskonale poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie domownicy przesiadują po kilkanaście godzin w trakcie dnia oraz przyjmują tu gości. Z tej przyczyny warto zadbać, żeby ten pokój nie tylko zachwycający, ale również przytulny. Dowolność wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia, co umożliwia np. pełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć film, bądź jego częściowe ściemnienie, kiedy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Opcja kontroli dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak z jeszcze innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie regulować temperaturę sypialni, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu niż w fałdkach firanek, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]