Cegła klinkierowa – kolory na miarę każdego projektu

Cegła klinkierowa – kolory na miarę każdego projektu

Cegła klinkierowa to popularny element budowlany, który jest nadzwyczaj odporny na uszkodzenia, pełni funkcję dekoracyjną, a przy tym powoduje, że dom wyróżnia się na tle innych. Z jakiego powodu cegła ręcznie formowana jest tak popularna i gdzie się ją stosuje? W jakich kolorach wytwarzany jest ozdobny klinkier?

Cegła klinkierowa pełna – zastosowanie

Naturalne cegły elewacyjne zachwycają swoim oryginalnym wyglądem i mogą być użyte zarówno na zewnątrz budynków, jak i w środku. Cegły klinkierowe znakomicie dekorują budynek, a także nadają mu ponadczasowy i klasyczny charakter. Ich chropowata powierzchnia wspaniale pasuje do nieruchomości utrzymanych zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Z kolei klinkier na komin cechuje duża trwałość i wyśmienicie radzi sobie przy dużych wahaniach temperatur. Klinkierówka może też być stosowana na ściany wewnętrzne domu, jak również do wykończenia wytrzymałego i pięknego blatu lub zabudowania kominka – możliwości jest bardzo dużo!

Klinkierowa cegła elewacyjna – bogactwo kolorów

Klinkierową cegłę elewacyjną cechuje odporność na negatywne czynniki zewnętrzne, niska nasiąkliwość oraz trwałość, co powoduje, że jest chętnie wykorzystywana w budownictwie. Aczkolwiek parametry techniczne to nie jedyne plusy, jakie posiada cegła klinkierowa. Jej barwy pozwalają na osiągnięcie bardzo oryginalnego efektu wizualnego – cegły mogą mieć odcień brązu, żółci, czerwieni, pomarańczu, beżu, a po domieszce glinki o kontrastowej barwie również wiele innych, nawet niebieskim czy różowym. Taka elewacja prezentuje się wyjątkowo i sprawia, że dom jest niepowtarzalny!