Antybakteryjny żel do rąk – kto powinien go używać?

Antybakteryjny żel do rąk – kto powinien go używać?

W tym miejscu zaopatrzysz się w mydło antybakteryjne

Aż pięć milionów bakterii może znajdować się na każdym cm2 skóry rąk. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach przenoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty powodujące bardzo poważne schorzenia. Z tej przyczyny mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Na co dzień to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z o wiele skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest niezbędne

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w różnych sferach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach służby zdrowia – przychodniach, szpitalach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przyrządzaniu dań z mięsa (przede wszystkim drobiowego), jajek oraz mleka, ponieważ te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do uruchamiania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]