Kurs turystyki wysokogórskiej – dlaczego warto się na niego zapisać?

Kurs turystyki wysokogórskiej – dlaczego warto się na niego zapisać?

Dowiedz się więcej o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są niebezpieczne, ale też są niesamowite. Właściwie co kilka tygodni, a głównie w okresie, kiedy wczasowicze masowo zjeżdżają w popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przygotowania porwali się na wycieczkę szlakiem o znacznej trudności. Wobec tego miłośnikom gór wysokich chcącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia w plenerze w bardzo małych grupach

Najlepszą drogą, żeby pozyskać potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Z ich wsparciem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po trasach wyposażonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które okazują się nieodzowne w przypadku przeróżnych nieszczęśliwych sytuacji. Kurs obejmuje dodatkowo reguły prawidłowego działania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada kilkunastoletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w małych grupach, które zwykle nie przekraczają pięciu- osób. Skutkiem tego zdobywanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, aby mogli oni w pełni przyswoić sobie podstawową wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się w górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]