Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Aktywne wakacje dla singli - w tym miejscu przeczytasz o pełnej ofercie.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na błogiej bezczynności i ci, którzy w każdy urlop muszą zrobić coś nowego, czego dotąd jeszcze nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne przygotowują nietuzinkowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Sposobność na nawiązanie wieloletnich znajomości – wyprawy dla aktywnych

Wyprawy dla aktywnych to skrupulatnie zorganizowane parodniowe wycieczki dla osób, które chcą zobaczyć przeróżne zakątki świata oraz Polski od całkiem innej strony. Plan takich wypraw jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie dozna z pozycji komfortowego fotela na werandzie dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących doświadczeń to także wspaniała okazja, żeby zdobyć dodatkowe umiejętności, gdyż nieraz łączy się ze szkoleniami potrzebnymi do poznania mechanizmów przetrwania na określonym terenie. Na wycieczce w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami oraz czekanem czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują procedury survivalu, a także tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc np. w razie lawiny. Trzeba także napomknąć, iż taka wycieczka w góry pełna jest skomplikowanych zadań wymagających zaufania i kooperacji między uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wycieczki to nie tylko góry w Europie

Najatrakcyjniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są szczyty zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i wejść 4 najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz oraz Babią Górę. Mogą też zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami zjawiskowych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez problemu poradzą sobie także w czasie wyprawy do Nepalu czy do Namibii.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]