Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Kliknij tutaj, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta wyprawy w Alpy.

Entuzjaści gór, którzy poznali już z każdej strony wszelkie marszruty w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich i w Sudetach, często zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne góry Europy. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem w Europie, którego powierzchnia obejmuje parę europejskich państw, między innymi Słowenię, Włochy, Liechtenstein oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o pokonaniu których fantazjują wspinacze z całego świata, to przykładowo Nordend – 4609 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Trzy Szczyty Lavaredo albo Eiger. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – cudowne przeżycie

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest wiele ciekawych propozycji adresowanych do pasjonatów gór o rozmaitym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już biegłość w jeździe na nartach i mogą pochwalić się wystarczającą kondycją fizyczną, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których interesuje zwłaszcza część szkoleniowa, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu naukę fundamentów bezpiecznego poruszania się w górach wysokich. Niekwestionowaną zaletą tych wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, maksymalnie 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę opiekunów.

Z najlepszymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju doznaniem, przynoszącym radość z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]