Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Malarstwo komputerowe - poszerz swoją wiedzę!

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci stara się nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają głównie z specjalistycznego oprogramowania. Mając świadomość tych realiów wiele początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się opanować najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Z jakiego programy do malarstwa cyfrowego korzystają twórcy

Jest kilka programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który pomimo iż został opracowany jako narzędzie do retuszu fotografii, szybko stał się podstawowym softwarem ilustratorów i game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak np. GIMP, Corel Painter czy Krita, w których przy wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych akwarelą, gwaszem lub farbami akrylowymi. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Malarstwo komputerowe – szkolenie z udziałem instruktora

Praktycznie uczenie się digital paintingu toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, niemniej jednak aby dobrze rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz przydatne techniki stosowania pędzli, wypada zapisać się na kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Ważne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]