Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

kurs gotowania dla dzieci

Dzieci uwielbiają asystować nam w kuchni – dekorować wypieki czy podawać i wybierać składniki. Chcesz wykorzystać fascynację swojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci uczy małych kucharzy niezależności

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci uczą się samodzielności i rozwijają swoją kreatywność i co istotne – zyskują praktyczne umiejętności. A przy tym wyśmienicie się bawią. Dobieranie oraz mieszanie ingredientów, ćwiczenie smacznych przepisów oraz łączenie ciekawych smaków – całość sprawia, że dzieci z entuzjazmem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się także z zasadami, jakie należy stosować w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach partycypują również rodzice, tym samym jest to świetna sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później skosztować tego, co udało się stworzyć.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W czasie warsztatów dzieci przyrządzają danie główne i deser. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu udekorowanej świeżymi dodatkami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, albo ugotować wyborny makaron na słono bądź słodko. W trakcie kursu grupa przygotowuje również przepyszny deser – mus z lodami i mascarpone. Nauka powiązana z zabawą to doskonały sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ukochanych dań przynosi pociechom moc szczęścia. Nawet bardzo przekorny maluch będzie z pasją uczestniczył w przystrajaniu deseru lub przyrządzaniu znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i bardzo dobry kontakt z maluchami.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]