Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Tu znajdziesz więcej informacji o WordPress atak.

WordPress stał się w ostatnich latach tak wziętym CMS-em, że ilość stron oraz sklepów działających z jego wykorzystaniem liczy się już w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie są częstym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania strony, nieodzowne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach hakerów?

Strona wysyła niechcianą pocztę? Nie dajesz rady się zalogować? Wpisy na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na witrynie widnieją odnośniki do obcych Ci portali? To raptem parę z możliwych symptomów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich sytuacjach konieczne jest natychmiastowa reakcja w celu usunięcia powodu infekcji i przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerów powinno się zlecić profesjonalistom od tego typu zadań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa nierzadko przekracza kwalifikacje osób, które na co dzień zajmują się tylko tworzeniem stron oraz sklepów na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?

Spece zajmujący się czyszczeniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą skrupulatne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz motywów. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo powtórnej ataków. Jeśli długotrwałe zainfekowanie spowodowało włączenie strony do listy zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć też konieczne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Regularne aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek jest szczególnie ważne, gdyż usunięcie wszelkich efektów zainfekowania nie daje pewności, że analogiczna sytuacja nie zdarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]