Tabliczki informacyjne w urzędach i nie tylko

Tabliczki informacyjne w urzędach i nie tylko

Dowiedz się, gdzie kupić tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak sprawiają one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze. Zobaczmy zatem w jakich miejscach można znaleźć tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znaczą nieruchomości – bloki, zakłady pracy, szkoły, przychodnie. Przyczyniają się do tego, że bezproblemowo wyszukamy właściwy budynek. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na murach nieruchomości, gdyż bardzo często możemy je też dostrzec w środku. To bardzo duża podgrupa tabliczek, które zazwyczaj spełniają funkcję ochronną, ale również czysto komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego pomieszczenia lub pracownika w wielkich budynkach – w urzędach przy wejściu wiszą tabliczki z określeniami referatów. Szukasz burmistrza czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wyznaczają tzw. palarnie

Tabliczki informacyjne są wszakże narzucane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia pracowników. Znakują drzwi bezpieczeństwa, wyznaczają tzw. palarnie, mówią o trujących substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją też pracownicy ds. BHP, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych materiałów (np. aluminium), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]