Jak działa wzmacniacz kanałowy

wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak opisuje sama nazwa kluczową rolą jaką pełni jest zwiększanie mocy sygnału. Sprawdźmy jak działa to urządzenie i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – do nietypowych zastosowań

W sprzedaży znajdziemy ogromną ilość aparatów, których zadaniem jest zwiększenie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Służą one zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Instalowane są na obszarach, na których sygnał jest wyjątkowo znikomy. Sprawdzają się np. w miejscowościach górskich, garażach podziemnych, jak również w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają też na bezprzewodowe rozprzestrzenianie sygnałów TV. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być stosowane na zewnątrz nieruchomości – nie straszny im deszcz i śnieg.

Wzmacniacz kanałowy – trzy specjalne filtry kanałowe

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w 4 oddzielne wejścia – takich jak UHF lub w technologii SAW. Moduły mogą mieć zastosowaną technologię eliminującą zakłócenia pochodzące z internetu mobilnego. Zależnie od rodzaju urządzenia ma także 3 lub 4 specjalne filtry kanałowe – kompatybilne z kanałami k.21-k.60. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGIT-3DT. Urządzenia te posiadają niezależne zasilacze, a także kontrolki sygnalizacyjne.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]