Wyprawy górskie – nie tylko Tatry

Wyprawy górskie – nie tylko Tatry

Oferta wypraw w najlepszej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Szereg osób wykorzystuje swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak chcą czegoś więcej. Poszukują nowych wyzwań – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty położone w dalekich od naszego kraju rejonach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy górskie – o czym nie zapominać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed zwolennikami górskich wypraw otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale też najwyższe góry Azji, Afryki czy Meksyku. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście asysta agencji bardzo dużo upraszcza, ale jej pracownicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Niezbędna jest sprawność fizyczna, która pozwoli nam znieść długą wyprawę z bardzo masywnym, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem oraz odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbruslub Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w zespole, którego członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry niezbędne jest stu procentowe podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez lidera grupy.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]