Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Co powinno się wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie dużej części podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Niecodziennych wrażeń z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Obieżyświatów zachęcają w głównej mierze zanikające już lodowce, malownicze krajobrazy, a także sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Shira oraz Uhuru. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga solidnego przygotowania – z uwagi na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto również zaopatrzyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby uchroni też właściwa profilaktyka – używanie preparatów odpędzających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]