Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Trekkingi - dowiedz się więcej o ofercie na http://tinyurl.com/zvq7lh3

Chodzenie po najwyższych górach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj takie umiejętności – w różnych górach wytyczono bowiem trasy, z jakimi poradzi sobie każdy turysta – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie akcesoria, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające stabilność na stromych nawierzchniach. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna będzie również pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on potrzebny? W których miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi są czasem organizowane w bardzo trudnym terenie, a to powoduje, że potrzebne stają się akcesoria umożliwiające przejście szlaku. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które gwarantują przyczepność również na ośnieżonych szlakach – a na wysokich szczytach spotkać je można także w czasie skwarów. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się również czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne będą odpowiednie umiejętności – z tego względu niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie przebyć trasę.

Najpopularniejsze szlaki na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie ciekawych miejsc na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla większości gości. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – polscy górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach K2 oraz Broad Peak.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]