Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak dobrej oferty wycieczki w Himalaje!

Łańcuch Himalajów razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to dużo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są areną rywalizacji zawodowych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Źródłem kłopotów bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te góry. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Everestu i Shishapangmy

Z oczywistych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum lub Himalaje z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te góry są poza ich zasięgiem, ponieważ nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Manaslu, Shishapangma czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie niezwykłych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]