Rafting po Dunajcu – aktywnie zwiedzaj Pieniny

Rafting po Dunajcu – aktywnie zwiedzaj Pieniny

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży, który jest w naszym kraju znany od ponad 100 lat i wciąż znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże godnego rywala. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Daje on dużo większe emocje niż spływ, a jednocześnie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków nieosiągalnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług dopasowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie oczywiście umiejętność pływania i obsługi wioseł, zyskana przykładowo w kanadyjce lub kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują cudowne widoki. Spływ po Dunajcu to świetna sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting po Dunajcu to też świetna alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem trasa bogata w wiele przeszkód i zakoli dostarczy wielu niezapomnianych emocji.