Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wypraw trekkingowych? Nie wahaj się! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wypady w góry mogą mieć wiele postaci. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Jakkolwiek za nieraz gigantyczny nakład pracy dostajemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – skala trudności

Skala trudności jest zależna od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wyróżniają 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej sprawności oraz co najmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla osób z wysoką sprawnością, wiedzą z zakresu charakteru wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania w ciągu wielodniowej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W Polsce entuzjaści tego typu aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o inne góry na kontynencie europejskim, największą popularnością szczycą się wschodnia część Karpat, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy oraz leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki mogą natomiast spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]