Karpaty, Himalaje, Alpy – wyprawy dla miłośników gór

Karpaty, Himalaje, Alpy – wyprawy dla miłośników gór

Wyprawy - na tej stronie sprawdzisz pełną ofertę.

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, imponujące widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, iż wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – nawet kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach warto skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Największym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jednakże ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]