Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Co to jest mass collect?

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę małym oraz dużym firmom.

Jak działa mass collect?

Funkcja mass collect jest w zasadzie niezwykle prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest tym samym ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna grupa klientów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszelkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni przelew (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty albo standardowy przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie wpłat aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym na eliminację prawdopodobnych omyłek, które mogą przytrafić się w czasie tej czynności.

Łatwiejsze śledzenie spływu opłat – zalety usługi mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (posiadają ją między innymi Bank Pekao i BNP Paribas) wypada zastanowić się nad jego zastosowaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc rozlicza około setki faktur. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a zatem łatwiejsze monitorowanie przychodzących należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie przekłada się na podniesienie terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]