Kredyt obrotowy dla rolników i przedsiębiorców

Kredyt obrotowy dla rolników i przedsiębiorców

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowoczesnych urządzeń i maszyn. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników mają w obecnie aktualnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty zaciągane w parabankach generują większe koszty albo zawierają niekorzystne dla klienta zapisy, stąd nie zalecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt tego typu można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wybrać kredyt perfekcyjnie dostosowany do potrzeb oraz wymagań naszego przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i rolnikom snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.