Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Nie udało Ci się znaleźć kantoru online? Skieruj się na https://tinyurl.com/yhkzgvtv.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze w dalszym ciągu spotkać można w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednak w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać obcą walutę bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Jak działa kantor online?

Operacja w kantorze internetowym jest równie łatwa jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Użytkownik loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane pobierane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniej doby. Następnym i niezmiernie znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują też kilka pomocniczych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. mają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez klienta terminie bądź takiej, w której klient zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Kantor online – usługa dla pracowników zagranicznych i kredytobiorców

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich doceniających komfort i dużą wolność w dyspozycji funduszami. Wykorzystują je również kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w walucie obcej i osoby pracujące bądź uczące się za granicą. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.