Zabiegi cross-linking Megaride i Topoguided – o leczeniu stożka rogówki

Zabiegi cross-linking Megaride i Topoguided – o leczeniu stożka rogówki

Na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/stozek-rogowki/ znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o Megaride Kraków.

Stożek rogówki to dolegliwość, która w znacznym stopniu utrudnia życie – obniża jakość widzenia, a przy tym może być powodem kolejnych schorzeń oczu. Nowoczesne kliniki okulistyczne potrafią jednakże sprostać tym problemom. Jak więc wygląda przebieg leczenia stożka rogówki?

Stożek rogówki manifestuje się już w okolicy 30. roku życia

Rogówka to transparentna część oka, która silnie koncentruje promienie świetlne. Leży przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jednakże ma mnóstwo nocyceptorów. Około trzeciej dekady życia może ulec deformacji polegającej na ścieńczeniu i uwypukleniu w środkowej części. Dzieje się tak w następstwie osłabienia tkanki, która prawdopodobnie robi się podatna na oddziaływanie wolnych rodników. Stożek rogówki wywołuje astygmatyzm oraz miopię, przez co pacjent widzi kategorycznie gorzej i staje się bardziej wyczulony na promienie słoneczne. Chorzy skarżą się też na podrażnienie oczu, czasami zdarza się również widzenie podwójne. Keratoconus niejednokrotnie współistnieje z pozostałymi wadami oczu, m.in. zapaleniem spojówek wywołanym alergią. Szczęśliwie współcześnie efektywne leczenie stożka rogówki jest możliwe. Na wczesnym etapie wada jest prostowana z wykorzystaniem soczewek kontaktowych lub szkieł korekcyjnych, później jednak nieodzowne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – stosowane zabiegi

Korekcja stożka rogówki może być prowadzona za pomocą różnych technik. Aktualnie najskuteczniejszym sposobem na poprawę jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych i cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne specjalizują się także w korekcji stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. metodę Topoguided. Doskonałe efekty przynoszą zabiegi wykorzystujące technologię mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia niwelowanie krótkowzroczności czy też niezborności za pomocą soczewek kontaktowych. Chorzy mogą również po po odpowiednim czasie zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który zupełnie usunie wadę wzroku.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]