Szkolenia z pierwszej pomocy

Szkolenia z pierwszej pomocy

Coraz więcej przedsiębiorstw oferuje prowadzenie szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Różnią się pod względem ceny, metod nauki i zakresu. Z tego powodu lepiej dowiedzieć się uprzednio, na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – dla kogo?

Kurs z pierwszej pomocy przyda się każdemu. Nie wszyscy musimy umieć grać na skrzypcach albo mówić po hiszpańsku, jednak każdy powinien nauczyć się niesienia pomocy innym w sytuacji niebezpieczeństwa. Bez względu na płeć należy wiedzieć, jak unieruchomić złamaną rękę lub jak przeprowadzić resuscytację. Świadkiem niebezpiecznego wypadku możemy być zawsze: w drodze do pracy, na wyjeździe, na uczelni. Szczególnie ważne jest, byze szkolenia z 1. pomocy skorzystali nauczyciele, a także pracownicy administracji państwowej.

Ile kosztują szkolenia z pierwszej pomocy?

Koszt kursu pierwszej pomocy jest zależnazależy od jego liczby godzin oraz liczby uczestników. Im więcej godzin zajęć oraz uczestników, tym koszt na 1 osobę jest mniejszy. Pamiętajmy jednak, że im mniej osób, tym więcej praktycznej wiedzy przyswoimy. Możemy oczekiwać zniżek w przypadku kursu dla kilkunastu osób. Ponadto, w Internecie znajdziemy też szkolenia otwarte – dla nawet stuosobowych grup. Nie musimy dopinać spraw organizacyjnych i kompletować grupy, a wystarczy zapisać się na wybrany kurs.