Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

Mocne i białe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – nie tylko codzienne zabiegi pielęgnacyjne

Szczotkowanie jamy ustnej po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (pasty, lakiery, soda oczyszczona), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Dentyści szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne efekty już po kilku sesjach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego szablonu ustala się kolor zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście tonów, rezultaty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej tydzień. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.