Na czym polega leczenie starczowzroczności?

Na czym polega leczenie starczowzroczności?

Kliknij tu jeżeli jesteś zainteresowany leczeniem starczowzroczności Kraków.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z normalnych procesów wynikających ze starości. Jej objawem jest pogarszanie się widzenia na krótkie odległości, co w istocie uniemożliwia czytanie książek, pisanie, użycie smartfona lub laptopa, a także realizowanie szeregu innych czynności. Presbiopia jest rezultatem zachwiania zdolności oka do akomodacji lub jej pełnej straty. Metodą na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być zakładanie okularów, jednak powoduje to sporo komplikacji. Szkła do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe, natomiast modele progresywne w większości wypadków nie są tanie. Doskonałym wyjściem może okazać się tym samym wyeliminowanie presbiopii podczas zabiegu.

Leczenie starczowzroczności. Czemu jest potrzebne?

Jak już nadmieniliśmy, leczenie starczowzroczności pozwala ustrzec się szeregu komplikacji przy podejmowaniu się niezbędnych, najłatwiejszych aktywności. Osoby dotknięte tą chorobą (należy podkreślić, że nierzadko pierwsze symptomy starczowzroczności przejawiają się już po 40 roku życia) mają trudności z czytaniem czy korzystaniem z komputera, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (kłopoty z korzystaniem z planów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (w istocie uniemożliwia odczytanie ceny towaru). Oprócz tego, przeciwnie do miopii, presbiopia nie jest rekompensowana przez możliwość dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów okazuje się dla chorego uciążliwe. Nie należy też zapominać, że wada ta się stale zwiększa, a każde kolejne dwa lata przynoszą w większości wypadków pogorszenie widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie metody są możliwe?

Poza korekcją przy pomocy szkieł korekcyjnych, możliwe jest także leczenie presbiopii z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę stosowania okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są też drogą ku temu, aby w trakcie jednego zabiegu kompletnie zlikwidować wadę w obu oczach.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]