Które wady można leczyć z pomocą laserowej korekcji wzroku?

Które wady można leczyć z pomocą laserowej korekcji wzroku?

W tym miejscu uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące laserowej korekcji wzroku.

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, codzienny komfort oraz praca w różnorodnych zawodach – to tylko niektóre z powodów, które popychają nas do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach stale wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością niezwykle nikłe niebezpieczeństwo możliwych komplikacji oraz lepsza technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań wykazuje wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze problemy, bowiem są czwartą (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekta wzroku czyli formowanie rogówki

Korekta laserowa wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum można osiągnąć doskonałe efekty. Podnosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować dalekowzroczność. W dzisiejszych czasach szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera używanego w trakcie procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie wiązki światła IR. Pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego modelowania, a zarazem redukuje niebezpieczeństwo naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad widzenia przemawia multum czynników. Najistotniejsze to w szczególności precyzja, niska inwazyjność, efektywność i prawie nie występujące zagrożenie komplikacji. Trzeba wspomnieć również o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba mieć świadomość tego, że w niektórych kazusach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, ciążę i karmienie piersią, wiek poniżej 21 roku życia, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca czy infekcje wirusowe.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]