Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Więcej szczegółów o magnetoterapie aparat znajdziesz tu.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia likwiduje także obrzęki, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i redukuje ilość wolnych rodników.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparat do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na spore gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy także modele przenośne, wspaniale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]