Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym tematem. Dziś zaś, stosując innowacyjne narzędzia i – przede wszystkim – efektywne leki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować pacjentom, iż leczenie okaże się całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne za każdym razem, jeśli pojawi się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich narzędzi, przez co stomatolog może dostać się do głęboko położonych tkanek zęba. Dobrze jednak pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, nierzadko bardzo zaawansowanych technologicznie sprzętów. Jakich?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Obok narzędzi manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do ekranu w zasięgu wzroku lekarza, minimalizując prawie całkowicie niebezpieczeństwo wszelkiego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie także mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji umożliwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują też odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie zabiegu oraz polepszenie samopoczucia pacjenta.

Refundowane leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe warto wiedzieć, iż nie zawsze będzie ono fundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś pełnopłatne. Jeśli jest ono niezbędne, dobrze udać się do dentysty posługującego się nowoczesnymi akcesoriami oraz wcześniej sprawdzić, co o jego usługach poprzedni pacjenci piszą w internecie.