Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Zawieszki zamówisz na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, świetnie wygląda i charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest naprawdę czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej znosi również styczność z wodą oraz wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory lub się odkształci. Przed włożeniem do kuferka kilku przedmiotów, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką tkaniną lub włożyć do plastikowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.