Rodzaje zapięć w kolczykach

Rodzaje zapięć w kolczykach

Zamów kolczyki srebrne

Wybierając kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko surowiec, z którego są wykonane,, ich kształt i to jak się prezentują, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy zwięzłą listę najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie daje ogromny komfort noszenia i chętnie jest stosowane w biżuterii art deco. Wadą tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu latem, gdy nie nakładamy czapeczek, ubrań z wysokim kołnierzem czy szalików.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek łatwiej go zapiąć, z powodu odchylanej klapce z tyłu. Często używa się ich przy kosztownych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przebitych uszu. Obecnie dość rzadko stosowane.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma niewielką szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Tego typu kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku niewielkich kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem używane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]