Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Chcesz nabyć mystic topaz? Sprawdź https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna szczycącego się wielkim zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka można błędnie stwierdzić, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku poddawany wpływowi dużej temperatury oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – barwy

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz przybiera fioletowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Najlepsze efekty daje wykorzystywanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed chwilą napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Chętnie używają go zatem do wyrobu wisiorków, kolczyków i innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale prezentuje się także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się również różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej można wybrać biżuterię do konkretnej kreacji.