Lampworki wracają do świata biżuterii

Lampworki wracają do świata biżuterii

Skieruj się tu, aby kupić lampworki

Z pozoru przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj koralików produkowanych z gorącego szkła. Kiedyś były robione w domach – surowiec rozgrzewano za pomocą zmienionej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie lampworki. Dziś także możemy wykonać je samodzielnie, lecz lepszym pomysłem będzie z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich strojów najlepiej założyć lampworki? Jak zrobić je w domu?

Produkcja lampworków

Lampworki są robione, jak już napisaliśmy, nad palnikiem. Obecnie całkowicie wystarczy gazowy palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem ognia topnieje, a to umożliwia nadanie mu dowolnych kształtów. Paski gorącego materiału nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę w samym centrum – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu kolczyków lub naszyjników.

Kreacje do lampworków

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do zwykłych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z koszulkami z zabawnymi nadrukami, kolorowymi bluzami i coraz chętniej noszonymi sneakersami. Nie znaczy to jednak, że będą atrakcyjnie wyglądały tylko przy tego rodzaju ubraniach – to tylko kwestia pomysłowości.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]