Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

Zamów kolczyki z kamieniami

Mimo, że biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to trudno stworzyć bez nich stylowe kolczyki lub wisiorki. Minerały mogą zupełnie odmienić wygląd ozdób – inny charakter mają bowiem kolczyki z topazami, odmienny natomiast te wysadzane turkusem. Które naszyjniki i kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużą popularnością? Jakie kamienie stosowane w warsztatach złotników są naturalne, a które są syntetycznymi produktami? To potrafi zaskoczyć – zwłaszcza osoby, które nie znają się na złotnictwie.

Kryształki Swarovskiego a kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, że duża część surowców wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wymienić cyrkonie, które wyrabiane są z itru i cyrkonu, zaś rozmaite odcienie zawdzięczają takimi domieszkom, jak chrom czy kobalt. Oprócz cyrkonii, kamieniami sztucznymi są również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy dużo częściej stosują oczywiście minerały naturalne. Najczęstsze to z całą pewnością topazy, mogące mieć barwy od szarych do czerwonych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są również z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie prawdziwych kamieni zwykle zwiększa koszty zakupu takich ozdób. Warto przy tej okazji pamiętać, iż są to dzieła o wiele bardziej unikatowe, niż te ze sztucznymi materiałami.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]